Suat Aydoğan Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 10:53:17 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 10:53:17


Suat Aydoğan Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Suat Aydoğan, 1976 İstanbul'da dünyaya geldi.   Aydoğan, birçok albümün müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü üstlenmiştir. Çalıştığı çoğu şarkıcının çıkış yapmasını sağlamıştır. Bir dönem Şahin Özer ve Erol Köse etiketiyle çıkan albümlerin çoğunun aranjörlüğünü yapmıştır. Suat Aydoğan, adını dinleyicilere öncelikle Serdar Ortaç'ın 2008 tarihli "Sana Değmez" parçasının sonunda düet yapması ile duyurmuştur, ardından 2010 yılında Seyhan Müzik etiketiyle "Ben Senin İçin Varım/Müziktir Her Şeyi Anlatan" albümünü çıkarıp geniş kitlelere yayılmıştır. Albümdeki "Bebeğim", "Sana Kıyamam" ve "Silerim Yeryüzünden" parçalarına kliplerini kendisi çekmiştir.

Serdar Ortaç 'ın 2014 Mayıs'ında çıkardığı "Bana Göre Aşk" albümünde "Bilmediğim Yerlerdesin" şarkısının bestesini ve düzenlemesini yapmıştır. 

 Türkiye'nin tek karnavalı olan Portakal Çiçeği Karnavalı için Ezgi Özbay tarafından yazılıp bestelenmiş "Nisanda Adana'da" isimli şarkının düzenlemesini yapmıştır. Şarkı, 2014 yılından beri karnavalın resmi şarkısı olarak kullanılmaktadır. 2017 yılında Murat Kurşun ile öyle bir dünya yok şarkısının düetini yaptı.


Adı ve Soyadı : Suat Aydoğan
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Suat Aydoğan İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi