Süleyman Akyıldız Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 10:53:31 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 10:53:31


Süleyman Akyıldız Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Adana, Seyhan doğumlu olan Süleyman Akyıldız, müzisyen bir babanın oğlu. Müziğe çok küçük yaşlarda babasının ondaki yeteneği keşfetmesiyle başladı. 11 yaşında Adana Büyük Şehir Belediyesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na girdi ve bir dönem burada eğitim gördü. Konservatuar eğitimi devam ederken aynı zamanda piyano ve klavye eğitimi almaya başladı. 1998 yılında İzmir’de Ege bölgesi genelinde yapılan bir ses yarışmasında birincilik kazandı.

Aynı yıl içerisinde Adana’da konser vermeye gelen Ebru Gündeş ile aynı sahneyi paylaşma fırsatı buldu ve büyük bir kalabalık önünde Ebru Gündeş ile birlikte bir şarkı söyledi. Yaşadığı yerin önde gelen müzik adamlarıyla bir arada bulunan ve onlardan çok şey öğrenen Süleyman, profesyonelliğe adım atarken bir taraftan da şarkı yazmaya başladı. Adana’da uzunca bir süre farklı mekanlarda sahneye çıktı. Daha sonra İzmir’e geldi. Burada da bir çok sahne programı yaptı.

2006 yılında “Star Avı”’ adlı ses yarışmasına katılan ve Deniz Seki, Ercan Saatçi ve Erol Köse’nin jüri üyesi olduğu yarışmada jüriden ve halktan büyük takdir toplayan Süleyman, yarışmadan ikincilikle ayrıldı.

Yarışmadan sonra ailesinin desteğiyle albüm hazırlıklarına başlayan Süleyman ‘’Zor Bulursun’’ adını taşıyan bu ilk albümünde, Sadun Ersönmez, Müfit Bayraşa ve Hakan Eren gibi önemli müzik adamlarıyla çalıştı. Süleyman albüm çalışmaları süresince İstanbul Üniversitesi Şan Bölüm Başkanı olan Prof.Dr. Müfit Bayraşa’dan da şan dersleri aldı.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümün yapımcısı Hakan Eren. Albümdeki düzenlemeler Türkiye’nin başarılı aranjörlerinden Sadun Ersönmez ve genç yeteneklerden Ozan Bayraşa tarafından yapıldı. Miksajı Sadun Ersönmez tarafından yapılan albümde yer alan 13 şarkının bir çoğunda Süleyman Akyıldız imzası görülürken, Müfit Bayraşa , Sadun Ersönmez ,Yavuz Hakan Tok ve Ayhan Çakar gibi önemli besteci ve söz yazarları da albüme eserleri ile katkıda bulundular. 

Süleyman Akyıldız "Tutmayın Beni" ile birleştirdi. Başarılı DJ Cihat Uğurel ile parçaya yeni bir hava katarak coverlayıp yorumladı. Daha önce Nalan'ın seslendirdiği "Tutmayın Beni" şarkısının söSingle 2014 Mayıs'ta tüm dijital platformlarda yerini aldı.Daha sonra 'Zor Bulursun' albümünü ve 'Vaktin Doldu' single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Müzik eğitimine Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı'nda devam eden Süleyman, bir yandan da Türkiye'nin birçok yerinde sahne almaya devam etmektedir.Adı ve Soyadı : Süleyman Akyıldız
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Süleyman Akyıldız İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi