The Weeknd Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 10:54:54 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 10:54:54


The Weeknd Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Abel Makkonen Tesfaye veya tanınan sahne adıyla The Weeknd 16 Şubat, 1990 yılında dünyaya geldi. 2010'un sonlarına doğru Tesfaye, YouTube'a The Weeknd ismiyle birkaç şarkı yükledi ve bu sayede kendini tanıtmaya başladı. 2011'de dokuzar parçadan oluşan House of Ballons, Thursday ve Echoes of Silence adlı üç mixtape albümü ile beğeni topladı. 2012'de Trilogy albümü, 2011 mixtape'lerindeki şarkıların yeniden çalışılmış halleri olarak yeniden sunuldu. 2015'te Grinin Elli Tonu filminin müziklerinde yer alan "Earned It" uzun süre müzik listelerinin bir numarası olarak kaldı ve hemen ardından piyasaya çıkan üçüncü stüdyo albümü Beauty Behind the Madness ile Amerika Birleşik Devletleri listelerinde zirveye yükseldi.

Sanatçı, kayıt almaya ilk olarak "Get In There" isimli şarkısı ile başladı. Daha sonra Tesfaye, Toronto'da Jeremy Rose isimli bir yapımcı ile tanıştı. Rose'un karanlık R&B için "The Weekend" isimli bir projesi vardı. İlk önce Curtis Santiago'yu denedi. Fakat daha sonra enstrumanlarından bir tanesini Tesfaye için çaldı. Bunun üzerine Tesfaye freestyle yaptı ve albüm çalışmalarına başladılar. 3 şarkı yaptı, bunlar "What You Need", "Loft Music", ve "The Morning" ve Abel'in söylediği fakat Rose'un umursamadığı diğer parçalar. Daha sonra Tesfaye "The Noise" isminde bir R&B grubunun içinde bulundu. Rose da Tesfaye'yi şarkılarında daha fazla seks, uyuşturucu ve fahişeler hakkında bahsetmesi konusunda cesaretlendirdi. Abel, Rose'a uyarak partiler verip müzik yapmaya devam etti bu sırada çok iyi arkadaş oldular. Buna rağmen Rose bu projeden geri çekilde çünkü o ve Abel arasında yaratıcılık açısından çok fark olduğunu anladı ve Abel'e "club" türü müzik yapması için ısrar etti. Fakat Abel bu fikri kesinlikle reddederek Rose ile yollarını ayırdı. Nisan 2012'de The Weeknd, Coachella Festivali'nde sahneye çıkarak Amerika turuna başladı. Grubuyla beraber çeşitli büyük şehirlerde konserler verdi ve Rolling Stone[8] tarafından büyük övgü aldı. Tesfaye ve grubu Avrupa turlarına İspanya ve Portekiz'de yapılan Primavera Müzik Festivali'nde başladılar ve bunu Londra'da Wireless Festivali, Paris ve Brüksel'de yapılan konserler takip etti. Londra'daki ilk şovunda Micheal Jackson'ın Dirty Diana parçasını söyledi ve büyük övgüler aldı.

Dördüncü stüdyo albümü Starboy, 25 Kasım 2016'da raflardaki yerini aldı.Sanatçı  “My Dear Melancholy”  çalışmasını 2018 yılında ve “After Hours” isimli çalışmasını da 2020 yılında müzikseverlerle buluşturdu.


Adı ve Soyadı : The Weeknd
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

The Weeknd İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi