Tolga Tabu Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 11:08:48 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 11:08:48


Tolga Tabu Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


4Hayatı 22 Şubat 1981'de  dünyaya geldi.Çocukluğundan bu yana müzikle iç içe yaşayan Tolga Tabu, küçük yaşlarda piyano ve gitar dersleri aldı.İlk bestesi 12 yaşında yaptığı "Deli Gönül Sen Ağlama" adlı parça şu anda en çok sevilen şarkılarından biridir.Sanatçı denizci olarak yaptığı askerliği sırasında askerliğinin 13. gününde sevdiği kız tarafından terk edilmesiyle kendini müziğe adamış, isyanını müziğiyle dile getirmeye başlamıştır. Sanatçının bir diğer mesleği Gümrük Memurluğudur.

2005 yılında kardeşi Tuna Tabu'nun kendi ismiyle "Bir dilek tuttum" adlı parçasını sanal dünyada paylaşmasıyla amatör müzik hayatına tamamen olmasa da sesiyle giriş yaptı.

2010 yılıda çıkardığı "Aşkın Özeti" adlı albümde 8 adet parçaya yer vermiştir.Albümün klibi "Kalbime Basa Basa" parçaya çekilmiştir. 2013 yılında çıkardığı HİÇ KİMSE BİZ OLMAYACAK adlı maxi single da 6 adet parçaya yer vermiştir. Albümün klibi GADDAR adlı parçaya çekilmiştir. Sanatçı halen birçok mekanda sahne alarak müzik hayatını sürdürmektedir.


Adı ve Soyadı : Tolga Tabu
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Tolga Tabu İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi