Travis Scott Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 11:09:05 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 11:09:05


Travis Scott Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Jacques Webster, 30 Nisan 1991 doğumludur. Sahne adı ile Travis Scott, Amerikalı rapçi ve prodüktördür. Teksaslı sanatçı, T.I.'ın Grand Hustle Records plak şirketiyle anlaşma yapmıştır. Kanye West ile yakın ilişki kuran Scott, 2012 yılında GOOD Music derleme albümü “Cruel Summer”daki birkaç şarkıda yer aldı. İlk solo projesi olan ve “Owl Pharaoh” adını taşıyan mixtape'i 21 Mayıs 2013'te yayınlandı. 18 Ağustos 2014'te piyasaya çıkan ikinci mixtape'i “Days Before Rodeo” takip etti. Scott'ın, Rodeo adını taşıyan ilk stüdyo albümü 4 Eylül 2015'te Grand Hustle etiketiyle raflardaki yerini aldı. İlk haftasında 90 bin satan albüm, Amerikan Billboard 200 listesine üç numaradan girdi. 2016 yılında “Birds in the Trap Sing McKnight” albümünü Apple Müzik'te yer alan Beats 1'da yaptığı radyo programı wav'de ilk kez yayınladı. Scott'ın müzik tarzı, geleneksel hip hop, lo-fi ve ambient müziğin karışımından meydana gelmiş bir tarz olarak tanımlandı. Scott'ın sertifikalı albümleri sadece ABD'de 45 milyonun üzerinde sattı. 6 defa Grammy Ödüllerinde aday olarak gösterildi ve bir defa Billboard Müzik Ödüllerini kazandı.

 

Sanatsal niteliği

Scott Bon Iver, Kid Cudi, M.I.A., Kanye West, Toro y Moi, Tame Impala, T.I., and Thom Yorke gibi isimlerin etkisinde kaldığını belirtmiştir. Spin dergisi 2013'te yapmış olduğu mixtape'i Owl Pharaoh'u Kid Cudi'nin “Man on the Moon II: The Legend of Mr. Rager” ismindeki albümüyle kıyaslamıştı.

Scott şarkılarında Auto-Tune, delay efekti gibi birçok kendi sesinin dışında bir ses yaratan efektler kullanmış ve bunlardan çok yüksek derecede prodüktör olan Mike Dean ve Alex Tumay’dan etkilenmiştir. Scott'ın müzikal tarzı ''geleneksel hip-hop ve lo-fi müziğinin karışımı'' olarak tanımlanmış ve genelde ''ambient'' müzik olarak sınıflandırmıştır. Scott bu konuda kendisiyle alakalı ''Ben hip-hop değilim.'' demiştir. Vulture Scott'ın sesini ''daima karanlık, bağdaştırıcı, kaliteli ve anormal olan her şey'' olarak tanımlamıştır.

Scott, Broadway tiyatrosunun bir hayranı olduğunu ve gösterileri için bir albüm yapmak istediğini söylemiştir. Gelecekte kendi müzikalini yazmak istediğini de belirtmiştir.

 

Diskografi

Stüdyo albümleri

Rodeo (2015)

Birds in the Trap Sing McKnight (2016)

Huncho Jack, Jack Huncho (Quavo ile), (2017)

Astroworld (2018)

Jackboys (2019), (EP)

 

Mixtape'leri

Owl Pharaoh (2013)

Days Before Rodeo (2014)


Adı ve Soyadı : Travis Scott
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Travis Scott İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi