Vedat Behar Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 11:24:43 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 11:24:43


Vedat Behar Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


4 Şubat 1990 İstanbul doğumlu olan Vedat Behar ilk ve orta öğretimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra 17 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Pedagogu ve eski opera sanatçısı Payam Koryak'tan 2 yıl ders almıştır. Liseden mezun olduğu yılın ardından Rusya St. Petersburg Devlet Konservatuvarı Opera-Şan bölümü sınavına girmiş ve konservatuvarda okumayı hak kazanmıştır. Sanatçı lisans eğitimini Rusya St. Petersburg Rimsky Korsakov Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Bölümünde almış.

Konservatuvar eğitimimi tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönen ve bir süre modellik de yapan sanatçı bir yıl Enbe Orkestrası ile çalışmıştır. Bir süre müzik çalışmalarına solo olarak devam eden sanatçı prodüktörlüğünü Alpay Aydın'nın yaptığı albüm çalışmalarına başlamış.

Arpej Yapım etiketi ile müzik marketlerdeki yerini alacak olan 'Dinle' isimli maxi single'da 'Zorlama Beni', 'Bitmeyen Düş' ve 'Dinle' parçalarının müzikleri Vedat Behar'a, sözleri Atilla Güler'e aittir. Müzisyen müziği Ozan Çolakoğlu, sözleri Seda Akay'a ait olan Yeşim Salkım şarkısı 'Deli Mavi' ve sözleri Yeşil Giresunlu, müziği Ruiz Pablo Beltran, Molina Luis Demetrio Traconis, Norman Gimbel'a ait Ajda Pekkan şarkısı 'Kim Ne Derse Desin'in cover'larına albümünde yer vermiş.


Adı ve Soyadı : Vedat Behar
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Vedat Behar İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi