Yankı Alper Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 11:29:37 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 11:29:37


Yankı Alper Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Yankı Alper, 1982 yılında Mersin’de doğdu. Mersin Özel Toros Koleji’ni bitirdikten sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünü kazanan Alper, üniversitenin müzik bölümüne geçiş yaparak eğitimine devam etti.

Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başlayan sanatçı, kariyerine Kıbrıs’ta solistlik yaparak başladı. 2005 yılında İstanbul’a yerleşen Yankı Alper, İstanbul’daki çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Sanatçı, kendi ismini taşıyan ilk albümü “Yankı Alper”i 2010 yılında müzikseverlerin beğenisine sundu. “Ben Bir Kere Sevmişim Seni”, “Madem”, “O Gün Bu Gün Değil” ve “Bin Pişmanım” isimli şarkıların Yankı Alper’e ait olduğu albümün çıkış şarkısı olarak “Kaç Yazar” isimli şarkı seçildi.

 

 
Sanatçı, 2011 yılında Çarşı taraftarlarıyla birlikte seslendirdiği “Beşiktaşım Sevmişiz Seni” isimli marşı, Beşiktaş taraftarına armağan etti. 2014 yılında sözü ve müziği kendisine ait” İmdat” isimli şarkısını müzikseverlerle buluşturan Yankı Alper, 2015 yılında “Sahi” isimli EP’sini yayımladı.

2017 yılında Prof. Dr. Alper Çelik ile birlikte seslendirdiği, sözü ve müziği kendisine ait “Dalavere” isimli şarkısını yayımlayan Alper, 2018 yılında ise “Ya Siyah Ya Beyaz” isimli şarkısıyla dinleyicilerinin karşısına çıktı.


Adı ve Soyadı : Yankı Alper
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Yankı Alper İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi