Yılmaz Kömürcü Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 12:10:17 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 12:10:17


Yılmaz Kömürcü Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


24 Mart 1984’te Aydın Söke’de doğdu. 1998 yılında müziğe gitarla başladı. İlk bestesini 1999’da yaptı. O günden bugüne bir çok grupta, bas gitarist, elektro gitarist ve vokalist olarak yer aldı. 2002 yılında Muğla Üniversitesi Müzik bölümünde okuduğu sırada kurduğu ‘Nevale’ adlı grupla çeşitli mekanlarda sahne aldı.

2004 yılında bir kaç bestesi ve iki coverdan oluşan amatör bir kayıt yaptı. Bu kayıtta yer alan “Aramam” ve “İlle De Sen” cover’ları bir çok forumda paylaşıldı, en iyi Türkçe arebesk coverları olarak sözlüklere girdi.

“Mevsim Geçer”, “Çığlık”, “Yalan Dünya” gibi besteler beğeniyle dinlendi. Ama kayıtlar gerçekten çok amatördü. 2004’ün sonlarına doğru grup çalışmalarına ara verdi. 2007-2009 yılları arası Edirne’de müzik öğretmenliği yaparken tanıştığı Edirneli Müzisyenlerle grubu tekrar toplama kararı aldı, tam grubu toplamıştı ki askerlik kapısını çaldı.

Askerliğini de öğretmen-asker olarak Diyarbakır’da bir sene yaptı. Bu bir yıl içerisinde Gaziantep’te 3 şarkı kaydetti. Askerliğinin sonlarına doğru internetten gördüğü Fantastage yarışmasına başvurmaya karar verdi. 250 gruptan önce ilk 40’a, sonra ilk 10’a kaldı. İlk onla yapılan finalde 3.ncü oldu. Bu arada askerlikte bitti ve Edirne’ye döndü.

Mayıs 2010’dan itibaren Şubat 2011’e kadar klavyede Özgün Meriç, gitarda İlkay Dindar, basta Kürşad Erdoğan, davulda Emir Dönmez ve vokalda da kendisinden oluşan kadrosuyla Grup Nevale’nin çalışmaları bir süre devam etti. Edirne’deki son sene Özgün Meriç’le bolca kayıt ve süprizlerle dolu geçti. Yarışmada kurduğu iyi ilişkiler devam etti ve gelişti. İstanbul’a tayini çıktı. 2011 yılı itibariyle artık İstanbul’da yaşamakta. Diğer yandan beste çalışmalarına da devam etmekte.

İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” isimli albümünde “Yeni Aşk” isimli şarkının yorumuyla konuk sanatçı olarak yer aldı. Bu şarkıya bir de video klip çekildi ve 2012 Ağustos başından itibaren yayımlanmaya başladı.


Adı ve Soyadı : Yılmaz Kömürcü
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Yılmaz Kömürcü İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi