Yurt Seven Kardeşler Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 12:10:48 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 12:10:48


Yurt Seven Kardeşler Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Ebeveynlerinin teşvikiyle müzikle tanışan Yurtseven Kardeşler, 1985 ve 1987'de iki amatör albüm çıkardılar.  Yurtseven Kardeşler özellikle "Avrupa Müzik" tarafından piyasaya çıkartılan "Şimdi Halay Zamanı" albümünün satış grafiğinden dolayı MÜYAP tarafından ödüle layık görüldüler.

Soyadları “Yurtseven” olduğundan dolayı grup ismini Yurtseven Kardeşler olarak adlandırmışlardır. Anne ve babanın teşvikiyle müzikle tanışan Yurtseven Kardeşler uzun ve köklü bir müzik geçmişine sahipler.

1969 yılında müzikle tanışan en büyükleri Hüseyin Yurtseven, ilk olarak 1974 ve 1978 yılları arasında kardeşi Hasan Yurtseven ile gazinolarda ve düğünlerde müzik hayatlarına amatörce adım atmışlardır. 1978 yılında Mustafa Yurtseven ile Zeynep Yurtseven'in de gruba katılmalarıyla Yurtseven Kardeşler grubunun temeli atılmış olur. Daha sonra 1987 yılında İsmail Yurtseven'in de gruba katılmasıyla bir bütün oluşur. 1988 yılında ise Almanyanın ZDF kanalının “Nachbarn in Europa” programına katılırlar. Ve bu ana kadar 5 albüm ve 12 video klip çıkarmışlardır. Kendilerine ait olan stüdyolarında, kayıtları, düzenlemeleri, aranjeleri, yönetmenlik ve mikjaslarını kendileri üstlenmektedirler. Albümlerinde duyulan tüm müzik aletlerini kendileri kullanmaktadırlar.

Kültür açısından çok önemli olan Anadolumuzun müziği halayı, Türkiye dahil, Avrupa'da diskoteklere kadar taşıyıp, bu boşluğu doldurmuşlardır. Synthesizerler ve sampler aletlerinde, zurna, mey, flüt, bağlama, keman ve buna benzer sesleri FM ve Sample olarak kullanıp, Türk piyasasında bu işin öncülüğünü yapmışlardır.


Adı ve Soyadı : Yurt Seven Kardeşler
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Yurt Seven Kardeşler İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi