Zafer İşleyen Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 12:50:09 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 12:50:09


Zafer İşleyen Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1974 yılında Malatya`da doğan Zafer İşleyen evli ve iki çocuk babası. Küçükken köyde süpürge tellerini tahtalara bağlayarak saz yaparmış. İlkokul ve lise yıllarımda ise şiir yazmaya başlamış.

 

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünden 1995 yılında mezun olan İşleyen, üniversite yıllarında Klasik-Batı Müziği eğitimi aldı. 60-70 e yakın bestesi olan sanatçının Halk Edebiyatı nazım şekillerini kullanmakta. Bir şiir kitabı çıkaracak kadar da şiiri var.

 

4 yıl Malatya`da, 7 yıl İstanbul`da olmak üzere öğretmenliğinin 11. yılını 24 Kasım`da kutladı.

 

Üniversite yılların da beste çalışmalarına başlayan Zafer İşleyen`in, çeşitli konularda onlarca bestesi ve şiiri bulunmakta. Bağlama, gitar, piyano ve keman gibi çalgılara, sahnede icra edecek kadar hakim. Sanatında "Barış Manço", yaşam felsefesinde "baba"sını, şiirlerinde ise "Necip Fazıl"ı örnek aldığını söylüyor.

 

Anadolu Rock diye tabir edilen, fakat kendisini "dar" kavramlarla sınırlamayan anlayışla müziğini icra eden Zafer İşleyen 2005'da "Yeniden" isimli ilk albümü ile müzik piyasasına adım attı.

"En çok yapmak istediğim şey 12 Eylül`den sonra cezaevlerinde yatanların yazmış oldukları şiirleri ve şahsımın onlar için yazdığı şiirleri besteleştirip albüm çıkarmak. Bunu da yapacağım. Ayrıca Çırpınırdı Karadeniz ve Tuna Nehri şarkılarını kendi tarzımda yorumlayacağım. Çıkacak albümümden hemen sonra yapacağım çalışmamda inşallah gerçekleştireceğim bu düşüncelerimi..." diyor sanatçı.

2008'de ikinci çıkardığı albümün adı Yangın Sonrası ismini taşıyor.


Adı ve Soyadı : Zafer İşleyen
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Zafer İşleyen İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi