Serveti Ne Kadar ?

Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar ?


Ortalama değeri 100 milyon dolar olan iş sahibidir.


Ali Acun Ilıcalı , Türk televizyoncu, sunucu, girişimci, uluslararası yapımcı, iş insanıdır. Aynı zamanda Acun Medya Grubu ile Exxen platformunun kurucusu, TV8 televizyon kanalı ve Hull City AFC futbol takımının da sahibidir.

Ilıcalı'nın spor muhabirliğinden, medya patronluğuna kadar uzanan yaşam hikâyesi hakkında belgeseller çekilmiş, kitap basılmış ve programlar yapılmıştır.

Bugüne kadar birçok farklı kategoride binden fazla ödüle layık görülmüş ve yapılan anketler sonucunda son 15 yıldır pek çok kez Türkiye'nin en güvenilir ilk üç ismi arasında yer almıştır. 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında medya sektörünün prestijli haftalık eğlence ve ticaret dergisi Variety'nin seçtiği medya ve eğlence sektöründe dünyanın en etkili 500 iş insanı arasına girmiştir.

Acun Ilıcalı'nın medya sektörüne ek olarak; sağlık, kozmetik, dijital platformlar, eğitim, tekstil, futbol ve e-ticaret gibi sektörlerde de global çapta yatırımları bulunmaktadır. Ilıcalı, destek olduğu sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kendi gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde yer almıştır.

Acun Ilıcalı İle İlgili Sık Sorulan Sorular


Adı ve Soyadı : Acun Ilıcalı
Meslek : Prodüktör
Doğum Tarihi : 29.05.1969
Boyu : 1.82
Kilosu : 89
Göz Rengi : Koyu Kahverengi
Sevgilisi : Bilinmiyor
Burcu : İkizler
Eğitimi : İstanbul Üniversitesi
Doğum Yeri : Edirne


Daha Fazla Biyografi