Hangi Okuldan Mezun?

Tufan Erginbilgiç (Rolls Royce CEO) Hangi Okuldan Mezun?


Tufan Erginbilgiç İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Eğitim hayatında kendini sürekli geliştiren Erginbilgiç, 1986'da Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisansını yapmış ve ardındanda 1989 yılında  Ohio State Üniversitesi’ndeki Ekonomi üzerine doktora eğitimini tamamlamıştır. 


Rolls Royce'un 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren yeni CEO'su olacak olan Tufan Erginbilgiç, aslen Kilis’lidir. Ayrıca medya dünyasının yakından tanıdığı gazeteci, yazar Hıncal Uluç ile akraba olduğu da bilinmektedir. Tufan Erginbilgiç İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Eğitim hayatında kendini sürekli geliştiren Erginbilgiç, 1986'da Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisansını yapmış ve ardındanda 1989 yılında  Ohio State Üniversitesi’ndeki Ekonomi üzerine doktora eğitimini tamamlamıştır. 

1990-1997 yılları arasında Mobil Oil’da çalışmış ardından ise Eylül 2006 yılına kadar BP’nin Avrupa Akaryakıt Satış & Lojistik Operasyonları Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiştir. Aynı yıl içerisinde BP’nin Madeni Yağlardan Sorumlu Dünya Başkanlığı görevini yapmıştır.2009 yılında ise Doğu Yarımküreden sorumlu Rafinaj ve Pazarlama Başkan Yardımcılığı görevine gelen Tufan Erginbilgiç, BP’nin ABD dışındaki tüm ülkelerdeki akaryakıt ve madeni yağ operasyonlarından sorumlu olmuştur.

Kariyer hayatında başarılara sahip olan Tufan Erginbilgiç, 2014 yılının Şubat ayında ise Küresel Akaryakıt Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine getirilmiş ve bu görevinde tüm dünyadaki Akaryakıt Değer Zincirleri, tüm Rafineriler, Global Yakıtlar ve Ticari Optimizasyon iş kollarının yönetimini üstlenmiştir. 24 Şubat 2022’de istifa edeceğini açıklamıştır.

Tufan Erginbilgiç Hangi Tarihte Rolls-Royce' da Görevine Başlayacak?

1 Ocak 2023'te yeni görevine başlayacağı bildirilmiştir.

Tufan Erginbilgiç Rolls-Royce'da Hangi Görevi Üstlenecek?

1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Rolls-Royce'da CEO görevini üstlenecektir.

Tufan Erginbilgiç Hangi Okuldan Mezundur?

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Eğitim hayatında kendini sürekli geliştiren Tufan Erginbilgiç, 1986'da Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisansını yapmış ve ardındanda 1989 yılında  Ohio State Üniversitesi’ndeki Ekonomi üzerine doktora eğitimini tamamlamıştır. 

 

 

Tufan Erginbilgiç İle İlgili Sık Sorulan Sorular


Adı ve Soyadı : Tufan Erginbilgiç
Meslek : İş Adamı
Doğum Tarihi : Bilinmiyor
Boyu : Bilinmiyor
Kilosu : Bilinmiyor
Göz Rengi : Bilinmiyor
Sevgilisi : Bilinmiyor
Burcu : Bilinmiyor
Eğitimi : İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği
Doğum Yeri : Bilinmiyor


Daha Fazla Biyografi